Hoved Analyser

Hva gjør Claritin forskjellig fra Loratadine?

Vurder effektive og populære medisiner for behandling av allergier, sammenlign deres egenskaper, fordeler, ulemper, og avgjøre hva som er bedre å få Claritin eller Loratadin for å kvitte seg med smertefulle symptomer.

Sammenligning av narkotika

Claritin og Loratadine er anti-allergiske, antihistamin og antipruritiske midler av den nye generasjonen.

Forberedelser er tilgjengelige i to former:

  • Tabletter, hver - 10 mg aktiv substans og tilleggskomponenter.
  • Sirup - i 1 ml som inneholder 1 mg loratadin.

Legemidler inneholder samme aktive ingrediens loratadin, i like store mengder.

Indikasjoner for bruk

Bruken av Claritin og Loratadine hjelper til med å eliminere hele året og sesongmessige allergi symptomer:

  • allergisk rhinitt - nysing, kløende nese, rhinoré;
  • allergisk konjunktivitt - kløe og kramper i øynene, lacrimation;
  • allergisk dermatitt;
  • urticaria.

Midler er også egnet for behandling av andre forhold forårsaket av allergi.

Hvordan ta

Ta Claritin og Loratadine på innsiden, uavhengig av måltidet. Det er ikke nødvendig å drikke Loratadine med Claritin samtidig, du kan bli behandlet med et av stoffene. Voksne tar 1 tablett en gang daglig.

Til behandling av barn beregnet sirup. Dosen avhenger av barnets vekt. Med en kroppsvekt på opptil 30 kg - en teskje, hvis vekten er høyere - to teskjeer sirup, en gang om dagen.

Voksne med lever- eller nyreskade, samt barn under 12 år og veier mindre enn 30 kg, reduseres dosen med henholdsvis halvparten: tabletter - 5 mg og sirup - en teskje. Eller ta en fullstendig angitt dose, men hver annen dag.

Kontra

Produsenten anbefaler ikke å ta Claritin eller Loratadine i følgende tilfeller:

  • individuell intoleranse mot narkotika;
  • Graviditetstilstanden;
  • amming;
  • barn opp til 2 år.

Det er også en grense for pasienter med alvorlig nedsatt lever- eller nyrefunksjon.

forskjeller

Legemidler er avledet fra samme aktive substans, har lignende farmakologiske karakteristika, men det er forskjeller mellom klaritin og loratadin.

Loratadin - et svært effektivt antiallergisk legemiddel, andre generasjon, er produsert i Russland. Dispensed fra apotek uten resept og til en lav pris - fra 20 rubler.

Claritin er en analog av Loratadine, har en identisk sammensetning med den, men tilhører den tredje generasjonen av rusmidler, produseres av et velkjent utenlandsk farmasøytisk selskap, og prisen på agenten er flere ganger høyere enn analogen.

Men det er verdt å merke seg at den terapeutiske effekten av Claritin kommer raskere. Allerede om en halv time begynner pasienten å føle lettelse, og handlingen varer mer enn en dag. Det har også blitt observert at Claritin er mindre sannsynlig å forårsake komplikasjoner.

Imidlertid er vurderinger av de pasientene som brukte rusmidler tvetydige. Noen har blitt effektivt hjulpet av Loratadin, og de ser ingen grunn til å bruke den dyrere Claritin. På andre hadde den billige motparten ingen kurativ effekt, og de forlot den og forandret den til et dyrere middel.

Det fremgår av det ovenstående at det ikke gir mening å ta Claritin sammen med Loratadin, disse er fulle kjemiske ekvivalenter og de virker på kroppen nesten like mye.

analoger

Antiallergiske stoffer produserte mye. Suprastinom brukes nå sjelden, det er en forløper for antihistaminer, det har lave helbredende egenskaper og et stort antall bivirkninger.

Det beste stoffet i dag, Erius, er et legemiddel av den tredje, siste generasjon, har minst kontraindikasjoner og bivirkninger, men er veldig dyrt.

kilder:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/loratadine__3595
GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=86d9d5c6-cd64-49e4-8081-c35aa2f78371t=

Fant du en feil? Velg den og trykk Ctrl + Enter

Sammenligning av legemidler Claritin eller Loratadine

Dette er den såkalte. antihistaminer. De blokkerer spesifikke histaminreseptorer plassert på overflaten av celler i forskjellige organer og vev.

Dermed eliminerer disse stoffene de negative virkningene av histamin. Histamin, en biologisk aktiv substans, er ansvarlig for utvikling av kløe, hevelse i huden og slimhinner, krampe i bronkiene og andre allergiske reaksjoner.

Derfor er Claritin og Loratadine brukt som antiallergiske stoffer, men ikke bare. Faktum er at histamin forårsaker betennelsesreaksjoner.

Derfor brukes Claritin og Loratadin ikke bare for allergier, men også i kompleks behandling av enhver inflammatorisk prosess, inkludert og for forkjølelse hos voksne og barn.

Det er bemerkelsesverdig at Claritin og Loratadine er den samme medisinen, produsert under forskjellige navn.

Claritin er et varemerke navn, der stoffet er i form av 0,1% sirup og tabletter som veier 10 mg. produsert av belgiske grener av det berømte transnasjonale selskapet Deling Plough. Og Loratadin er den aktive ingrediensen i dette legemidlet.

Mange innenlandske bedrifter produserer de generiske analogene Claritin under navnet aktiv ingrediens Loratadine. Loratadin tabletter har samme masse som Claritin - 10 mg.

Men det faktum at det er produsert i Russland og ikke er som annonsert og fremmes som Claritin, gjør det betydelig billigere. Men i dette tilfellet er det fare for å skaffe lavkvalitetsprodukter produsert i strid med teknologi.

Selv om det finnes tabletter Loratadin Teva, laget av det ungarske selskapet Teva. Kostnaden for dette stoffet er ikke mye billigere enn Claritina. I tillegg er det allment kjent tysk Lora Hexal, produsert i form av tabletter av det tyske selskapet Salyutas.

Laura Hexal er billigere enn Claritin. Tilsynelatende varierer forskjellen i annonsering.

I tillegg til disse legemidlene finnes det andre som er aktiv ingrediens, Loratadine.

  • Claridol piller. India, Shreya.
  • Lomilan - sirup, suspensjon, tabletter. Fast Lek, Slovenia.
  • Erolin - piller. Ungarn, Etis.
  • Alerpriv - tabletter. Argentina, Kemika.
  • Klargotype, Klarifarm, Clarifer, Clarincens, Klarotadin - mange russiske stoffer produsert i tabletter, sirup og suspensjoner av ulike russiske selskaper.

Tabellens vekt og prosentandelen sirup og suspensjoner er de samme overalt. Imidlertid er kostnaden for innenlandske midler vanligvis lavere enn importerte. Det er verdt å merke seg at billig er ikke alltid dårlig. Men ved å skaffe seg et merkenavn, beskytter vi oss mer og mer mot forfalsket.

Klaritin eller Loratadin: Hva er bedre og hva er forskjellen

Farmakologisk aktivitet

Hovedkomponenten til klarin-loratadin er en trisyklisk substans med selektiv antihistaminaktivitet.

Bruk av tabletter eller sirup i doseringen spesifisert av legen, forårsaker ikke beroligende og anticholinerge effekt, stoffet påvirker ikke funksjonen av kardiovaskulærsystemet.

Utviklingen av antiallergisk virkning observeres i 60-180 minutter, toppkoncentrasjonen av den aktive komponenten - etter 9-11 timer, bevaring av effektivitet - i løpet av dagen.

Resistens mot Claritin observeres ikke etter 25-28 dager med vanlig inntak av tabletter eller sirup.

Det aktive stoffet absorberes raskt. Bruk av medisiner sammen med mat forårsaker en forsinkelse i absorpsjonen av loratadin, men dette påvirker ikke den kliniske effekten.

Indikasjoner og doser

Claritin er indisert for behandling av:

  • Pollinose, året rundt rhinitt av allergisk opprinnelse, konjunktivitt av allergisk etiologi for å eliminere slike symptomer som kløende nese, nysing, rhinoré og brennende i øynene.
  • Allergiske hudsykdommer.
  • Kronisk idiopatisk urtikaria.

For enkel bruk er stoffet presentert i flere doseringsformer: tabletter og sirup til intern administrasjon. Dette gjør at du kan velge riktig behandling for pasienter i ulike aldersgrupper.

  • 2-12 år: ta hensyn til kroppsvekt. Mer enn 30 kg: 1 stk. 1 gang per dag. Mindre enn 30 kg - anbefalt bruk av sirup.
  • 12 år gamle voksne: 1 tablett 1 gang per dag.
  • Eldre alder, nedsatt nyrefunksjon: Dosjustering er ikke nødvendig.
  • Kroppsvekt mindre enn 30 kg: 5 ml 1 gang per dag.
  • Pasienter opptil 12 år, kroppsvekt over 30 kg: 10 ml 1 gang daglig.
  • 12 år gamle voksne: 10 ml 1 gang per dag.

Kontraindikasjoner og bivirkninger

Claritin tabletter er ikke foreskrevet for:

  • Individuell intoleranse mot aktive eller hjelpestoffer.
  • Behandling av pasienter med en kroppsvekt mindre enn 30 kg, mindre enn 3 år.
  • Sjeldne arvelige sykdommer forbundet med intoleranse mot galaktose og laktasemangel.
  • Amming.

Sirap anbefales ikke for barn under 2 år, med glukose-galaktosemalabsorpsjon, sukkermangel, isomaltase, fruktoseintoleranse.

Muligheten for å bruke Claritin gjennom hele graviditeten vurderes på individuell basis.

Ifølge pasientomtaler, hos voksne under behandlingen, er uønskede reaksjoner i form av hodepine, økt tretthet, døsighet, kvalme, gastritt, hjertebank, takykardi, hudutslett mulig.

Barn kan klage på hodepine, noen ganger er det en økning i nervøsitet, sedering.

Liste over billige Claritin-analoger

Prisen på claritin er dannet som følger:

  • Tabletter 10 mg, 10 stk. - fra 240 rubler, 30 stk. - fra 610 rubler.
  • Sirup 60 ml - fra 270 rubler.

Om nødvendig kan du erstatte Claritin med en analog billigere pris, men med samme aktive ingrediens (loratadin):

  • "Claridol" - tabletter er billigere enn indisk produksjon, fra 100 rubler. for 7 stk
  • "Lomilan" - fra 130 rubler.
  • "Clarsens" - fra 74 rubler.
  • Loragexal er en billig analog av Claritin, fra 55 rubler.
  • Klarotadin - innenlands produsent, fra 130 rubler. for 10 tabletter.
  • "Loratadin-Akrikhin" - den russiske ekvivalenten, fra 70 rubler. for 10 stk.
  • "Loratadin-Teva" (Israel) - fra 180 rubler. for 10 tabletter.

Cetirizinbaserte preparater kan bli erstatninger tilsvarende i terapeutisk effekt (for eksempel når bivirkninger utvikles):

  • Cetirizin-Astrapharm - fra 49 rubler. for 10 stykker;
  • Cetirizin-Teva - fra 209 rubler. for 30 tabletter;
  • "Desloratadine" (fra firmaet Canon, Teva, Lekhim, samt Deszlor) - fra 127 rubler. for 10 stykker;
  • "Levocetirizin" (Sandoz, Teva) - fra 274 rubler. for 14 stk.

Liste over erstatninger for barn

I barndommen fra 2 år kan legen foreslå bruk av:

  • Claridolsirup - fra 80 rubler.
  • Clarincens sirup - fra 110 rubler.
  • Klarotadina - fra 170 rubler.
  • Loratadin-Akrikhina - et billig stoff, likt i sammensetning, fra 180 rubler.

Hvis det er nødvendig å velge en generisk eller en erstatning, er foreløpig konsultasjon med en lege obligatorisk.

Klaritin eller Zyrtec - som er bedre?

Både Zyrtec og Claritin er representanter for den andre generasjonen av antiallergiske legemidler. Til tross for en generasjon varierer stoffene i viktige egenskaper - sammensetning.

Zyrteks aktive ingrediens er cytrizin. Legemidlet er tilgjengelig i tablettform, samt dråper for intern administrasjon.

Hvis pasienten ønsker å bruke sirup, bør preferanse gis til Claritin. Tabletter anbefales fra 6 år og faller - fra 12 måneder.

Zyrtec vil være egnet hvis du trenger å behandle barn fra 1 år, mens Claritin kun vises fra 2 år.

Legemidler er utbytbare: med intoleranse mot ceterysin, kan du prøve å ta loratadin, og vice versa.

Ifølge resultatene av kliniske studier fremkaller bruken av cetirizin utviklingen av søvnighet og konsentrasjonslidelser flere ganger oftere enn loratadin.

Derfor, i utvelgelsesprosessen anbefales det at pasienter som har yrkesaktivitet økt oppmerksomhet, diskuteres med legen og vurderer muligheten for å bruke Claritin.

Samtidig utvikler Zirtek sin handling i løpet av de første 60 minuttene etter inntak, mens Claritin kan ta flere timer.

Begge legemidlene viser utprøvde antiallergiske egenskaper og effektivt stopper manifestasjonene av høysnue og helårs allergi.

Valg av egnet medisin utføres under hensyntagen til en rekke faktorer: alder, egenskaper ved profesjonell aktivitet, tilstedeværelse av tilknyttede sykdommer (lever og nyresvikt).

Claritin eller Loratadine

Claritin og Loratadin er eksakte strukturelle analoger, mens sistnevnte er flere ganger billigere (70 rubler for 10 tabletter).

Under handelsnavnet "Loratadin" produserer tabletter mange farmasøytiske selskaper: På apotekets hyller finner du medisiner av både russisk (Akrihin) og utenlandsk produksjon (Teva).

Handlingsprinsippet og indikasjoner for bruk i narkotika er like. Både Claritin og Loratadine presenteres i flere former: tabletter og sirup til intern administrasjon. Medikamenter viser effekt ved behandling av allergisk rhinitt, konjunktivitt, dermatitt, urtikaria.

Claritin og Loratadine kan brukes uavhengig av måltidet, men du bør avstå fra kombinert bruk av begge legemidlene samtidig. Bruksanvisning sier at for behandling av unge pasienter presentert i form av en sirup, hvor dosen er valgt ut fra kroppsvekt.

Hvis pasienten ikke har mulighet til å kjøpe Claritin, vil budsjettet Loratadin være en høy, fullstendig erstatning (stoffene er ikke forskjellige).

Legemidlet tolereres godt av pasienter, hvis de brukes i den anbefalte terapeutiske dosen, på anbefaling og under tilsyn av en lege.

Cetrin eller klaritin

Både Tsentrin og Claritin er representanter for 2. generasjon antihistaminmedikamenter, som er forskjellige i sammensetningen, men er like i terapeutisk effekt.

Claritin kan være et middel til å behandle pasienter med dysfunksjon i kardiovaskulærsystemet, siden det aktive stoffet ikke har noen effekt på arbeidet.

Kostnaden for Claritin er høyere, men den tolereres bedre av pasienter. Det aktive stoffet forblir i plasma lenger. Tsetrin er en nøyaktig strukturell analog av Zyrtek.

Claritin forårsaker ikke utvikling av døsighet, mens det på bakgrunn av administrasjonen av Tsetrin ble noen ganger rapportert om en lignende bivirkning. For å rette opp utviklingen, anbefales det å ta medisinen samtidig på dagen - før du legger deg til sengs. Se også: billig erstatning for Tsetrin.

Klaritin eller Suprastin

Begge stoffene er analoger i den farmakologiske gruppen - antihistaminer, men de er representanter for forskjellige generasjoner.

Suprastin er en 1. generasjons medisin som raskt lindrer allergi symptomer, men er verre toleranse og et stort antall uønskede bivirkninger.

I preparater av forskjellig sammensetning og aktiv komponent, Suprastin, forårsaker ofte slike karakteristiske uønskede reaksjoner som døsighet og nedsatt konsentrasjon.

Forberedelser av den gamle generasjonen har en rekke særtrekk:

  • Doseringsformer: ikke bare tabletter, men også injeksjonsløsninger. Det kan være en klar fordel når en rask antihistaminhandling er nødvendig.
  • Påføringsmetode: Den daglige dosen av Suprastin er delt inn i flere (2-3) doser gjennom dagen, mens Claritin er tilstrekkelig til kun å bruke 1 gang daglig.
  • På bakgrunn av behandling med Suprastin, utviklingen av uønskede reaksjoner i form av tremor, hodepine, leukopeni, glaukom, anfall, synshemming, hypotensjon, kvalme, oppkast, magesmerter, urinretensjon, fotosensibilisering. Ved utvikling av disse eller andre bivirkninger, stoppes stoffet og umiddelbart søker råd fra en lege.

Når det gjelder kostnaden, er prisen for Suprastin, billigere enn Claritin, omtrent 3 ganger så lav som 125 rubler. for 20 tabletter og 150 rubler. for 5 ampuller på 20 mg / ml.

Legene anbefaler å gi preferanse til moderne legemidler som har en ordentlig terapeutisk effekt og preges av bedre toleranse.

Hvis du er overfølsom overfor det aktive stoffet Claritin, kan legen vurdere å bruke Suprastin og sine billigere kolleger.

Erius eller Claritin

Erius - en representant for den tredje generasjonen antihistamin medisiner basert på desloratadin. Tilgjengelig i form av tabletter (fra 630 rubler. For 10 stk. 5 mg) og sirup til oral administrering - fra 635 rubler. for 60 ml.

Til tross for høye kostnader, er Erius et svært effektivt og høyverdig stoff. Sirapdoseringsformen anbefales ofte for barn på grunn av sikkerhet og effekt.

Indikasjoner for bruk i narkotika er identiske. Fra å ta piller bør Erius avstå fra intoleransreaksjoner, behandling av pasienter under 12 år, gravide og ammende kvinner. Sirup får lov til å motta barn fra 6 måneder.

Erius anbefales å ta 1 gang per dag. Mottak av stoffet bør stoppes etter at det var mulig å eliminere symptomene og fortsette når de kommer igjen.

Begge antihistaminer tolereres godt av pasientene, men leger foretrekker stadig nye generasjoner av stoffer, Erius blir bedre.

Hvilken er bedre - Tavegil eller Claritin?

Begge er representanter for ulike generasjoner av antihistaminmedikamenter. Tavegil refererer til den første, Claritin til den andre.

Tavegil viser sterke antiallergiske, antipruritiske egenskaper, og lindrer ødemet forårsaket av insektbitt godt.

Den farmakologiske virkningen utvikles raskt, oppnåelse av maksimal effektivitet observeres etter 6 timer og varer i 12-24 timer.

Tavegil er indisert for behandling av hodefeber og andre allergiske rhinopatier, urtikaria av forskjellig opprinnelse, kløe, kløende dermatose, akutt og kronisk eksem, kontaktdermatitt, medisinsk utslett, insektbitt.

Sammenlignet med Claritin, har Tavegil et bredere spekter av kontraindikasjoner. Tabletter er ikke foreskrevet for pasienter med intoleranse overfor stoffer, patologi i nedre luftveier, under 12 måneder sammen med MAO-hemmere.

Listen over forhold som krever spesiell omsorg i Tavegil er mye bredere: stenoser og stenoserende mavesår, blærehalsobstruksjon, prostatahypertrofi, vanskeligheter med urinering, hypertyreoidisme, vinkel-lukkende glaukom.

Claritin er definitivt bedre, det blir også det beste stoffet i behandlingen av allergiske tilstander hos personer med sykdommer i kardiovaskulærsystemet, siden Tavegil krever spesiell forsiktighet ved behandling av pasienter med arteriell hypertensjon.

Sammensetning og utgivelsesform

Claritin er tilgjengelig i ovale tabletter i blisterpakninger på 7, 10 eller 15 stk. (1-3 blister) i en kartong. Detaljert veiledning er vedlagt klargjøringen.

Den viktigste aktive ingrediensen i legemidlet er loratadin. En tablett inneholder 10 mg av denne komponenten. I tillegg til loratadin inneholder stoffet hjelpekomponenter og laktosemonohydrat.

Farmakologisk aktivitet

Legemidlet for behandling av allergi tilhører gruppen av selektive histaminreseptorblokkere H1. Når du tar en pille inne, utvikler terapeutisk effekt om 10-15 minutter og varer i 24 timer eller mer. Den aktive ingrediensen i legemidlet har ingen direkte effekt på sentralnervesystemet, har ingen beroligende virkning og hemmer ikke hastigheten på psykomotoriske reaksjoner (forutsatt at doseringen er nøye observert).

Selv med langvarig bruk, forårsaker stoffet ikke vanning og hjerteavvik hos pasienter, i motsetning til noen andre antihistaminer.

Indikasjoner for bruk

Claritin tabletter er foreskrevet til pasienter med følgende forhold:

  • Hevelse i neseslimhinnen av allergisk natur;
  • Allergisk rhinitt;
  • Allergisk konjunktivitt;
  • Forverring av atopisk dermatitt;
  • elveblest;
  • Utslett på huden av allergisk natur, som skyldes kontakt med allergenet (mat, husholdnings kjemikalier, dyrehår, støv);
  • Høy feber;
  • Allergiske reaksjoner på rusmidler.

Kontra

Før du begynner å bruke Claritin-tabletter, bør pasienten nøye lese vedlagte instruksjoner, siden stoffet har flere av følgende kontraindikasjoner:

  • Individuell overfølsomhet;
  • Alder hos barn under 3 år;
  • Amningstid;
  • Arvelig laktoseintoleranse.

Legemidlet er foreskrevet med forsiktighet under graviditet og når det er uttalt uregelmessigheter i leveren.

Dosering og administrasjon

Tabletter av legemidlet er ment for oral administrasjon, uavhengig av maten. Voksne og barn over 12 år er foreskrevet 1 tablett om morgenen 1 gang per dag.

Barn fra 3 til 12 år, beregner legen dosen av legemidlet, avhengig av pasientens kroppsvekt. Dette kan være ½ tablett 1 gang per dag eller 1 hel tablett.

Eldre pasienter eller de med nedsatt leverfunksjon, som regel, er ikke dosejustering nødvendig. Varigheten av behandlingen bestemmes individuelt. Med direkte kontakt med et allergen eller for å eliminere urticaria er en enkelt pille nok.

Bruk under graviditet og amming

Sikkerheten til Claritin er ikke fastslått ved bruk av tabletter hos gravide, derfor anbefales ikke dette til behandling av allergier hos forventede mødre. Om nødvendig bør terapi nøye vurdere de mulige risikoene for fosteret og de forventede fordelene for kvinnen.

Siden loratadin kan utskilles i morsmelk, er Claritin ikke indisert for behandling av kvinner under amming. Om nødvendig bør behandlingen slutte å amme for en stund.

Bivirkninger

I de fleste tilfeller er stoffet godt tolerert av pasienter, men hos personer med økt individuell følsomhet kan følgende bivirkninger utvikles:

  • Hodepine, irritabilitet, sløvhet, døsighet, apati;
  • svimmelhet;
  • Økt appetitt, tørr munn, kvalme, oppkast i sjeldne tilfeller;
  • Nedsatt leverfunksjon
  • Hjertebanken;
  • Alopecia.

overdose

Med nøyaktig overholdelse av dosen indisert av legen, er sannsynligheten for en overdose praktisk talt fraværende. Ved et uhell tatt et stort antall tabletter eller et signifikant overskudd av den anbefalte dosen, utvikler pasienten tegn på overdose som uttrykkes av følgende kliniske symptomer:

  • Kvalme, gastralgi, oppkast, flatulens;
  • Redusert blodtrykk, takykardi;
  • Døsighet, svakhet, apati.

Ved utvikling av slike manifestasjoner anbefales pasienten å fremkalle oppkast, spyle magen, gi inn i enterosorbenten. Om nødvendig utføres symptomatisk terapi.

Interaksjon med andre legemidler

Claritin-tabletter kan forbedre terapeutisk effekt av sovepiller, beroligende midler og beroligende midler.

Ved samtidig bruk av stoffet med alkohol øker den hemmeffekten på sentralnervesystemet.

Ved utnevnelse av stoffet med enterosorbenter eller antacida bør det opprettholdes et intervall mellom doser, som skal være minst 3 timer, ellers vil den terapeutiske effekten av loratadin reduseres.

Spesielle instruksjoner

Personer utsatt for allergiske reaksjoner bør slutte å bruke Claritin før de utfører diagnostiske tester, da antihistaminer kan føre til forvrengning av forskningsresultatene.

For barn under 3 år, er Claritin foreskrevet i form av en sirup, beregner legen dosen av legemidlet, avhengig av kroppsvekt.

I perioden med legemiddelbehandling kan du fortsette å kjøre bil eller mekanismer, da loratadin ikke påvirker driften av sentralnervesystemet.

Analoger av Claritin Tablets

Analogene av stoffet Claritin inkluderer:

Før du erstatter foreskrevet medisinering med en av de listede analogene, bør du alltid konsultere legen din.

Ferie og lagringsforhold

Claritin i form av tabletter dispensert fra apotek uten resept. Oppbevar tablettene ved en temperatur ikke høyere enn 25 grader i barns rekkevidde. Holdbarheten av legemidlet i denne form for frigjøring er 4 år. Etter denne perioden kan medisinen ikke tas oralt.

Clarit pris

Omtrentlig pris på Claritin tabletter i apotek i Moskva er 160 rubler.

Rate klaritin på en 5-punkts skala: (stemmer4, gjennomsnittlig rating2.5 of5)

Preparater fra samme farmakologiske gruppe: Ketotifen Kvamatel Intal Psilo-balsam Ranitidine Zyrtec-tabletter Opatanol LoraGEKSAL Suprastin Suprastinex Suprastin-injeksjoner Tavegil Fenistil-dråper Cetirizindråper Cetrin Cetirizin

Indikasjoner for bruk

Hva hjelper Loratadine? I følge instruksjonene er stoffet foreskrevet i følgende tilfeller:

  • allergisk rhinitt;
  • konjunktivitt;
  • pollinose (sesongmessig allergi mot gress og tre pollen);
  • elveblest;
  • angioødem (angioødem);
  • pruritisk dermatose;
  • pseudo-allergiske reaksjoner;
  • allergiske reaksjoner forårsaket av insektbitt;
  • i behandlingen av sykdommer som involverer allergiske manifestasjoner;
  • matallergi.

Instruksjoner for bruk Loratadin dosering

Uavhengig av skjemaet tatt av munnen før måltider.

I følge instruksjonene foreskrives voksne og barn fra 12 år 1 tablett Loratadine (10 mg) eller 2 ts. sirup en dag.

Kursets varighet er vanligvis 10-15 dager. I noen tilfeller er varigheten av behandlingen satt individuelt, og kan ta fra 1 til 28 dager.

Barn i alderen 3-12 år, det er vanlig å foreskrive 1/2 tablett loratadin eller en teskje sirup per dag.

Barn med en vekt på over 30 kg, er legemidlet foreskrevet 1 tablett eller 2 ts. sirup en dag.

Effekt og sikkerhet ved bruk hos barn under 1 år har ikke blitt rapportert.

Bivirkninger

Instruksjonen advarer om muligheten for utvikling av følgende bivirkninger når du foreskriver Loratadine:

  • Hos voksne: hodepine, tretthet, tørr munn, døsighet, kvalme, gastritt, allergiske reaksjoner (utslett), anafylaksi, alopeci, unormal leverfunksjon.
  • Hos barn: hodepine, økt nervøs irritabilitet, sedasjon.

Uønskede bivirkninger var omtrent samme frekvens som med placebo.

Det er kontraindisert å foreskrive Loratadine i følgende tilfeller:

  • overfølsomhet overfor det aktive stoffet eller andre komponenter i legemidlet,
  • Graviditet og amming,
  • barns alder opp til 1 år.

Ved alvorlige sykdommer i nyrene og leveren, ta under tilsyn av en lege. Pasienter med alvorlig nedsatt leverfunksjon må senke dosen av legemidlet gjennom en mulig reduksjon i clearance (en initial dose på 5 mg anbefales 1 gang daglig eller 10 mg annenhver dag).

Med et signifikant overskudd av anbefalt dose hos pasienter, opptrer cefalgi, døsighet og takykardi. Ved overdosering, bør du umiddelbart søke kvalifisert medisinsk hjelp.

Det er nødvendig å vaske magen, provoserende oppkast (for dette kan du bruke ipecac sirup). I tillegg er enterosorbenter tilordnet (for eksempel vanlig eller hvit aktivert karbon).

Analoger Loratadin, prisen i apotek

Om nødvendig kan du erstatte Loratadine med en analog for det aktive stoffet - disse er legemidler:

  1. Alerpriv,
  2. Klallergin,
  3. Klargotil,
  4. Klarisens,
  5. Klaridol,
  6. Claritin,
  7. klarings
  8. Klarotadin,
  9. Lomilan,
  10. Laura Hexal,
  11. Lothar
  12. Erolin.

Ved å velge analoger er det viktig å forstå at instruksjonene for bruk av Loratadin, prisen og omtalen av narkotika med lignende tiltak ikke gjelder. Det er viktig å konsultere en lege og ikke å gjøre en uavhengig erstatning av legemidlet.

Pris på apotek i Russland: Loratadine tabletter 10 mg 10 stk. - Fra 8 til 20 rubler, ifølge 792 apotek.

Oppbevares på et tørt, mørkt sted ved temperaturer opptil 25 ° C. Oppbevares utilgjengelig for barn. Holdbarhet - 3 år. Salgsbetingelser for apotek - uten resept.

Hva sier anmeldelsene?

Ifølge vurderinger av leger er Loratadin et av de mest populære antiallergene stoffene i 2. generasjon. Sammenlignet med noen analoger, er det billig og kjennetegnes av en betydelig høyere antihistaminaktivitet, noe som skyldes den høyere styrken av binding til perifer reseptorer relatert til H1-typen.

Eksperter sier at stoffet ikke viser en beroligende effekt, har ingen kardiotoxisk effekt, forbedrer ikke effekten av etylalkohol, praktisk talt ikke interagerer med andre stoffer og forårsaker ikke avhengighet.

Mange voksne etter bruk av Loratadine anser det som et effektivt og rimelig stoff med mild og langvarig handling. Det er også veldig praktisk å bruke både hos voksne og barn.

Loratadine eller Claritin - som er bedre?

Hoveddelen av Claritin er loratadin (og stoffet er inneholdt i tabletter og sirup i samme konsentrasjon som i Loratadine).

Å være farmasøytisk ekvivalent, avviker medikamenter betydelig i pris. Claritin produsert av Schering-Plough er en størrelsesorden dyrere enn den russiske motparten, derfor kan vi si at Loratadin er en billig Claritin-motpart.

Andre bruksanvisninger

Zyrtec (dråper) SinglonNazoneksGioksizon salveCromohexal (spray dråper) ZodakSingularTavegyl Disinite nesespray

Aktiv ingrediens:

Farmakologisk gruppe

  • Antiallergisk - H1-histaminreseptorblokker [H1-antihistaminer]

Nosologisk klassifisering (ICD-10)

  • H04.9. Sykdom av lakrimalapparatet, uspesifisert
  • H06.0 Lesjoner av lacrimalapparatet i sykdommer klassifisert annet sted
  • H10.1 Akutt atopisk konjunktivitt
  • H57.8 Andre uspesifiserte sykdommer i øyet og adnexa
  • J00 Akutt nasofaryngitt [rennende nese]
  • J30 Vasomotorisk og allergisk rhinitt
  • J30.1 Allergisk rhinitt forårsaket av pollen
  • L20 atopisk dermatitt
  • L23 Allergisk kontaktdermatitt
  • L29 kløe
  • L29.8 En annen kløe
  • L50 Urticaria
  • L50.1 Idiopatisk urtikaria
  • R06.7 Nysing
  • T78.4 Allergi, uspesifisert

3D-bilder

struktur

Beskrivelse av doseringsform

Sirup: klar, fargeløs eller gulaktig, uten synlige partikler.

Tabletter: Ovalformet, hvit eller nesten hvit i farge, uten utenlandsk inneslutning, på den ene siden er det fare, varemerket "kopp og kolbe" og tallet "10", den andre siden er glatt.

Farmakologisk aktivitet

Farmakologisk virkning - antiallergisk, antipruritisk, H1-antihistamin.

farmakodynamikk

Loratadin - den aktive ingrediensen i stoffet Claritin® - er en trisyklisk forbindelse med en utprøvd antihistamin effekt og er en selektiv blokkering av perifere H1-histaminreseptorer. Det har en rask og langvarig anti-allergisk effekt. Virkningsfeil - innen 30 minutter etter at du tok stoffet Claritin® inne. Antihistamin effekten når maksimalt etter 8-12 timer fra virkningsfasen og varer mer enn 24 timer.

Loratadin trenger ikke inn i BBB og påvirker ikke sentralnervesystemet. Det har ingen klinisk signifikant anticholinerge eller beroligende effekt, dvs. forårsaker ikke døsighet og påvirker ikke hastigheten til psykomotoriske reaksjoner når de brukes i de anbefalte dosene. Ta stoffet Claritin® forlenger ikke QT-intervallet på EKG.

Ved langvarig behandling ble det ikke observert klinisk signifikante endringer i vitale tegn, fysiske undersøkelsesdata, laboratorieresultater eller EKG-resultater.

Loratadin har ingen signifikant selektivitet for H2-histaminreseptorer. Det hemmer ikke gjenopptaket av norepinefrin og har liten effekt på kardiovaskulærsystemet eller pacemakerfunksjonen.

farmakokinetikk

Loratadin absorberes raskt og godt i fordøyelseskanalen. Tmax av plasma loratadin er 1-1,5 timer, og dets aktive metabolitt, desloratadin, 1,5-3,7 timer. Spise øker Tmax av loratadin og desloratadin med ca. 1 time, men påvirker ikke virkningen av stoffet. Cmax av loratadin og desloratadin er ikke avhengig av inntak av mat. Hos pasienter med kroniske nyresykdommer øker Cmax og AUC for loratadin og dets aktive metabolitt sammenlignet med disse indikatorene hos pasienter med normal nyrefunksjon. T1 / 2 loratadin og dets aktive metabolitt avviger ikke fra de hos friske pasienter. Hos pasienter med alkoholisk lesjon i leveren øker Cmax og AUC for loratadin og dets aktive metabolitt med 2 ganger sammenlignet med disse indikatorene hos pasienter med normal leverfunksjon.

Loratadin har en høy grad (97-99%), og den aktive metabolitten har en moderat grad (73-76%) bindende til plasmaproteiner.

Loratadin metaboliseres til desloratadin gjennom cytokrom P450 3A4-systemet og, i mindre grad, cytokrom P450 2D6-systemet. Utskilt gjennom nyrene (ca. 40% av den inntatte dosen) og gjennom tarmene (ca. 42% av den inntakte dosen) i mer enn 10 dager, hovedsakelig i form av konjugerte metabolitter. Omtrent 27% av den inntakte dosen elimineres gjennom nyrene innen 24 timer etter at legemidlet er tatt. Mindre enn 1% av det aktive stoffet utskilles gjennom nyrene i uendret form innen 24 timer etter at legemidlet er tatt.

Biotilgjengeligheten av loratadin og dens aktive metabolitt er doseavhengig. Farmakokinetiske profiler av loratadin og dets aktive metabolitt hos voksne og eldre friske frivillige var sammenlignbare.

T1 / 2 loratadin varierer fra 3 til 20 timer (gjennomsnittlig 8,4 timer) og desloratadin fra 8,8 til 92 timer (gjennomsnittlig 28 timer); Hos eldre pasienter, fra 6,7 ​​til 37 timer (gjennomsnittlig 18,2 timer) og 11 til 39 timer (gjennomsnittlig 17,5 timer). T1 / 2 øker med alkoholskader i leveren (avhengig av alvorlighetsgraden av sykdommen) og endres ikke i nærvær av CRF.

Hemodialyse hos pasienter med kronisk nyresvikt har ingen effekt på farmakokinetikken til loratadin og dets aktive metabolitt.

Indikasjoner på preparering Claritin®

sesongmessig (pollinose) og helårs allergisk rhinitt og allergisk konjunktivitt - symptomatisk behandling av nysing, kløe i neseslimhinnen, rhinoré, brennende og kløe i øynene, tåre;

kronisk idiopatisk urtikaria;

hudsykdommer av allergisk opprinnelse.

Kontra

intoleranse eller overfølsomhet overfor loratadin eller annen komponent av legemidlet;

sjeldne arvelige sykdommer (brudd på toleransen av galaktose, Lapps laktasemangel eller glukose-galaktosemalabsorpsjon) - på grunn av tilstedeværelsen av laktose, som er en del av tabletter; mangel på sukrase / isomaltase, fruktoseintoleranse, glukose-galaktosemalabsorpsjon - på grunn av tilstedeværelsen av sukrose, som er en del av sirupen;

amming periode;

alder opptil 2 år (for sirup), 3 år (for tabletter).

Med forsiktighet: alvorlig abnorm leverfunksjon; graviditet (se "Søknad under graviditet og amming").

Bruk under graviditet og amming

Sikkerheten til loratadin under graviditet er ikke fastslått. Bruk av stoffet Claritin® er bare mulig dersom den tiltenkte fordelen til moren oppveier den potensielle risikoen for fosteret.

Loratadin og dets aktive metabolitt utskilles i morsmelk, derfor bør det ved avskrivning av et legemiddel under amming avgjøres.

Bivirkninger

Hodepine (2,7%), nervøsitet (2,3%), tretthet (1%) ble observert oftere i kliniske studier med barn fra 2 til 12 år som tok stoffet Claritin® oftere enn i placebogruppen.

I kliniske studier med voksne, forekom bivirkninger som ble observert oftere enn ved bruk av placebo ("dummy") hos 2% av pasientene som tok stoffet Claritin®. Hos voksne ble det observert hodepine (0,6%), døsighet (1,2%), økt appetitt (0,5%) og søvnløshet (0,1%) ved bruk av stoffet Claritin® oftere enn i placebogruppen.. I tillegg var det svært sjeldne rapporter etter markedsføringen (

Claritin eller loratadin som er bedre

Allergi plaget! Hjelp: (. Medisin og helse. Konferanser.

Moderatorer, gå for en time, vær så snill, veldig presserende. Jenter, min mor har lidd av allergier om våren i 10 år, og med hver gang blir alt verre. Nå ringte hun meg og sa at hun var veldig dårlig: Nesen tørker ikke i det hele tatt, går med et håndkle. Hodet er splittet, øynene er skadet, pusten er vanskelig. Sagen er alltid Claritin, men denne våren hjelper ikke i det hele tatt :( Hvem gjør det i slike tilfeller.

kan jeg spørre her også?
Når allergier øynene bare svulmer og vassen eller mer og suppurate?

Jeg herdet bare konjunktivittbarnet, og igjen var øynene hovne og hovne: ((etter emnet tror jeg virkelig det kan være allergisk? Og det er en rennende nese: ((
Ved behandling av konjunktivitt foreskrev legen både et antibiotika og et antihistamin i dråper. så ikke engang vet hva som hjalp

Er en slik reaksjon mulig? Mote og skjønnhet

Så snart jeg begynte å glede seg over huden min, som på deg :-( noen forferdelige røde flekker dukket opp (ingen kløe, det ser ut som vondt) 3 på hver kinnben og et par på nakken. Jeg hadde ikke dette i mitt liv. Jeg har ikke observert noen forandringer i ernæring. I tillegg begynte jeg å drikke te "Golden Tea" 3 dager siden. Er det en slik reaksjon på noen komponenter? Ingredienser: timian, gylden rot, rødrot, Kuril te, rosehip, rowan, bringebærblad, currants, havtorn, chaga.

Analyse av huset på komposisjonen :). Timrinas blogg på 7ya.ru

Er du vanskelig å dele med ting? Jeg har fanget meg selv og tenker at det er ganske vanskelig for meg å bli kvitt de oppkjøpte tingene :)) Alle synes det er nyttig - noe for en hushjelp, noe kommer plutselig i mote igjen, og kanskje vil jeg elske parfyme med lukten av liljer, eller ta med samme barns båndopptaker for å reparere. Men som regel fungerer alt dette ikke. Ting slutter bare å være relevante, reparasjoner er dyrere enn nye, og den grønne store platen vil aldri passe inn i min tjeneste. Jeg er litt misunnelig med folk med.

Mine allergier (fortsettelse). Graviditetsplanlegging

I går dro jeg til legen, hun foreskrev et behandlingsforløp for en veps, slik at det ikke var infeksjon. 5 skudd av Suprastin og Calcimusc (noe som kalsium) er ikke antibiotika, 5 dager på rad. Jeg ville aldri trodd at et vepsesting var så farlig. Like etter en hund, forskjellen i nåværende mengde :) Og det som er mest interessant, sa de at de ville være trøtt og de ville ikke anbefale å kjøre bil. Og jeg kjører, ellers ingenting!

HJELP!. Mote og skjønnhet

Husk, pzhta, våknet i dag, og ansiktet hans er hovent, ujevnt å røre og brenne. Dette er tydelig en allergi, men jeg har et veldig viktig møte på lørdag. Kanskje noen vet rask fjerning eller reduksjon av disse symptomene. Veldig viktig! Takk

Antihistamin ALL.. Barnemedisin

På terskelen til sesongen så å si. De siste visningene er ikke interessante her :), men i utlandet, på antihistaminer. Si, jeg har tvetydig hørt fra pediatricians versjon at det er bedre bevist suprastin enn mer moderne claritin. Skriv på første side - døsighet. Så hva? Vel, barnet sover mer, han kjører ikke en bil! På den annen side hørte jeg den versjonen som suprastin er skitten. Det er mange ekstra tilsetningsstoffer. Og generelt, hva er det som står i vår tid! Her zyrtek, men dyrt, men verdt det. S.

Allergi sufferers, dele erfaringer, pliiz.. Medisin og helse

Min allergi manifesterte seg for fire år siden, sesongmessig i august-september. Naturligvis kjente jeg henne toko det følgende året - etter en fullstendig gjentakelse av symptomer, leste jeg nok litteratur om emnet, fylt opp med medisiner, og de siste par ganger følte jeg meg ganske anstendig hele måneden av eksacerbasjon. Men nå når som helst på året med en hyppighet på omtrent en gang i måneden, noen ganger oftere, har jeg følgende symptomer: øynene mine begynner å skrape kraftig, tårer flyter, på bare fem til ti minutter mine øyelokk er veldig.

Moms av allergikere, konsulter. Barns medisin

Nå kalt en kjæreste - hun og hennes datter er 3,5 år gammel til sjøs, i et ganske døvt hull. En allergisk rhinitt begynte i grunne, den lokale DoHtur sa bokstavelig talt "drikke til suprastinchyk", ikke et ord om doseringen, men Mammy forsøker på en eller annen måte å gi denne medisinen liten. Fortell meg, hva foreskrives babyer fra antihistaminer nå og i hvilke doser? De hadde Erius med dem mens de drukket. Moderatorer, vennligst ikke overfør timen, jeg må reagere raskt med anbefalinger :-) *** Emne.

Hva er bedre Klaritin eller Tavegil?. Barn fra 1 til 3

2 år til oss, og i tillegg og i det stoffet av alle farer er skrevet i merknaden.

Allergi sufferers og sympatisører spørsmål om narkotika..

Er det slik en magisk pille du drikker og ingen allergi i 8 timer? Jeg har en sterk allergi mot katten, men jeg må leve i samme leilighet i 3 dager :-( Hva ville du kaste inn, slik at verken røde øyne eller snot eller irriterende host ville være? *** Emnet ble flyttet fra konferansen "Om din egen girlish "

Temperaturen svekket. Barns medisin

Nylig klaget over høy feber. Nå - ganske motsatt. Vår diagnose er akutt bronkitt. Mistanke om lungebetennelse var ikke berettiget (pah-pah-pah). Men nå droppet temperaturen fra 38-39 til 36-36.2 (maksimalt). Barnet er kaldt. Hva kan det bety?

claritin vs zyrtek. Barns medisin

Datteren min har en forverring av dermatitt etter vaksinasjon, begynte å gi zyrtek. Vi gir den andre uken. Så fikk hun en allergisk utslett. Slike at jeg bestemte meg for at det er en kyllingpokke. Vi dro til legen i dag, sa hun, for å avbryte zyrtek, 5 dager for å ta klarin og kalsiumtilskudd, og deretter tilbake til zyrtek. Er det fornuftig? Jeg er anstrengt av layering av forskjellige stoffer.

Allergi til myggbitt. Barn fra 1 til 3

Situasjonen med min panneløshet (som jeg allerede skrev i ELENAs øverste under, med den eldre noe uforståelig ((allerede 4 dager hennes nese var forferdelig tilstoppet, hennes hode vondt (ikke bihulebetennelse)), svakhet til rysting og kulderystelser, kvalme og vedvarende hoste - For snør på bakveggen.) Jeg gir erasal, innånding og en slags blindgyde ((ingen forbedring. Sød og sitrus dermatitt manifesterer seg innenfor rimelige grenser, det er ingen allergi mot blomstring. Før det så legen på det samme dag, alt var utmerket. og om kvelden begynte det..

Om pollinose og antihistaminer. Barns medisin

Sønnen og mannen tar Erius, så alle leger roser ham, og resultatet er null (: Vi dro til hytta - sønnen er ingenting annet enn hovne øyne (ttt) - og dette er når Kromgeksal begraver. om natten begynte jeg å høre, jeg drakk suprastin - alt var borte. Mens vi skulle til Moskva, ble mannen min full, begynte å falle ned, øynene hans vannet - kortere enn horror. Jeg tok av to tabletter av suprastin. at Erius bare er bra på.

Moms allergisk enn churns temperatur. Barns medisin

Datter 2. dag 39 og over. Cheer er ikke første gang, for sine 2,4 år. For et år siden, ved høy temperatur, ble barnet først sprinklet fra hode til tå. En forferdelig utslett varte i flere dager, og det var ingen forbedring selv på antihistamin + puffete ansikt, øyne som slits. I barndommen var en slik utslett en gang da jeg matet henne og spiste hjemmelagede trøfler med kakao. Vi bestemte oss for at det er fra interferon suppositorier, som inkluderer kakaosmør. Avbrutt dem. Neste.

Om rusmidler. Tillotams blogg på 7th.ru

Ifølge materialene til nettstedet [link-1] Mange dyre stoffer har billigere kolleger med identisk sammensetning (liste). Nurofen (120rub) og Ibuprofen (10rub) Mezim (300rub) og Pancreatin (30rub) No-shpa (150rub) og Drotaverinahydroklorid (30rub) Panadol (50rub) og Paracetamol (5rub) Belosalik (380rub) og Akriderm SK (40rub) Bepanten (250rub) og Dexpanthenol (100rub) Betaserk (600rub) og Betahistin (250rub) Bystrummgel (180rub) og Ketoprofen (60rub) Voltaren (300rub) og Diklofenak (40rub).

Urtikaria?. Barns medisin

På mandag, sent på kvelden, som kom tilbake fra repetisjonen, begynte Maxim å klø. Etter å ha slått hjem og strippet barnet, fant de at hele ryggen og armene var dekket av blærer (som om de stakk nettle), blærene selv var varme i berøring. I våre øyne begynte Maxim å få blærer på hans ansikt og nakke begynte hans øyne å bløde, øynene hans svulmet. De kalte en ambulanse, ga Claritin. Legene diagnostiserte en allergisk reaksjon. De tilbød å gå til sykehuset, vi nektet. Så hente de medisinen i en blodåre og ga det aktivert.

Medisinanaloger. Catherine Deneuves blogg på 7ya.ru

Diflucan (500 r) - Fluknazol (30 r) Mezim (?) - Pankreatin (mye billigere og mer emballasje) Immodium (100-120 r) - Loperamid (2 ganger billigere 3 ganger mer), men jeg kjøpte med Loperamid i et vanlig apotek er billig, og i 36,6 de har sitt eget kalles også, og til en pris som er sammenlignbar med Immodium. No-shpa (200r 60 tab) - Droterin (50 r - 50 tab). Lomilan (110 r) - Lora Hexal (75 r) Panadol - Paracetamol Zovirax - Acyclovir Ciplox (20 gn.) - ciprofloxacin (200 gn.) Lioton gel.

Førstehjelpssett på veien (fortsettelse). Arishka blogg på 7ya.ru

4. Rettsmidler for ondt i halsen Hvis du har ondt i halsen eller heshet, vil antiseptiske (antimikrobielle) legemidler til lokal bruk hjelpe: HEXORAL (oppløsning, spray), HLORGEXIDIN (oppløsning), reseptjonstabletter SEBIDIN eller STRIPSILS; med infeksiøse og betennelsessykdommer i munnhulen og nasopharynx, bruk HEXASPRAY (ikke foreskrevet for barn under 1 år), IODINOL (løsning for gurgling). 5. Forberedelser for hoste. Skel mellom våt hoste (med spekumdannelse) og tørr (uten.

Fenistil - redning fra allergi

Problemet med kløe, utslett og rødme av huden er godt kjent for barn som er utsatt for diateser. Denne obsessive sykdommen er en allergisk reaksjon, som kan bli dramatisk forverret når den blir introdusert i kostholdet til et nytt produkt. Kroppen til en slik baby kan også reagere skarpt på vaksinering, hudpleieprodukter, husholdningskjemikalier, medisiner og insektbitt. I alle disse tilfellene er det viktig ikke bare å konsultere en lege for å fastslå årsaken til allergisk reaksjon og foreskrive behandling, men.

Influensa: svart oppløsning. Førstehjelpsutstyr, medisiner

Hvordan bli syk, eller Hva kan ikke gjøres med influensa?

7 spørsmål og svar om SARS og influensa. Catarrhal og viral.

Influensavirus og ARVI: hvordan å behandle og hvordan beskytte deg selv?
. Den består av følgende komponenter: rimantadin, i stand til å nøytralisere virus; paracetamol, som har smertestillende og antipyretiske effekter; rutosid, noe som forbedrer tilstanden til vaskulærveggen; kalsiumglukonat, som støtter kapillær sirkulasjon; loratadin, forhindrer vevsvevelse; Vitamin C, som øker kroppens forsvar. Alle komponenter i AnviMax virker samtidig, på en kompleks måte, som ikke bare gir fullstendig gjenoppretting, men også en reduksjon i sykdomsperioden. AnviMax-stoffet kommer i form av poser (poser) med et løselig pulver som blir til en medisinsk drikke. Fire ra.
. Den består av følgende komponenter: rimantadin, i stand til å nøytralisere virus; paracetamol, som har smertestillende og antipyretiske effekter; rutosid, noe som forbedrer tilstanden til vaskulærveggen; kalsiumglukonat, som støtter kapillær sirkulasjon; loratadin, forhindrer vevsvevelse; Vitamin C, som øker kroppens forsvar. Alle komponenter i AnviMax virker samtidig, på en kompleks måte, som ikke bare gir fullstendig gjenoppretting, men også en reduksjon i sykdomsperioden. AnviMax-stoffet kommer i form av poser (poser) med et løselig pulver som blir til en medisinsk drikke. Fire forskjellige smaker - sitron, sitron med honning, m.

Vi skal gå (hva du trenger å ha i førstehjelpsutstyret)

. Borsyreoppløsning (perfekt desinfiserer huden og slimhinnene). Stress Vellyser og forbedrer søvnalkoholinfusjon av valerian eller morwort (20-30 dråper). Allergi Vizin øyedråper (i tilfelle allergier mot pollen, gress, frisk hay, ned og fjer av dyr). Claritin, suprastin (tabletter). Øyeabsess, infeksjon i nesen, øre Desinfeksjonsmiddel faller albutsid, sofradex (dråper), gramicidin (dråper eller salve). Zhanna Soikina, obstetrik-gynekolog. Førstehjelpsutstyr til babyen (detaljer i marsutgaven i år). Så, hva er et førstehjelpsutstyr og i hva med.

Førstehjelpsutstyr til den fremtidige moren. Vitaminer og narkotika.

. Derfor bør den vanlige sammensetningen av ditt hjemmekit fylles på av følgende komponenter. 1. Multivitaminer. En gravid kvinne trenger mer vitaminer, og selv et balansert kosthold i denne perioden kan ikke fullt ut tilfredsstille kroppens behov for vitaminer og sporstoffer. Det er best å ta multivitaminpreparater, designet spesielt for gravide kvinner. Velg et stoff vil hjelpe legen. I tilfelle av ulike komplikasjoner av graviditet, kan legen foreskrive følgende stoffer i tillegg til de multivitaminer som er tatt: Folsyre - vitamin B 9, som anbefales å bli tatt før 12. uke med graviditet, fordi med sin mangelanemi kan utvikles.
. I små doser eller i en kort behandlingsperiode påvirker det ikke fosteret. 11. Antihistaminer. Under graviditet, på grunn av endring i immunstatus, er sannsynligheten for visse allergiske reaksjoner stor, selv om du aldri har hatt å gjøre med denne sykdommen før. I slike tilfeller vil slike kjente stoffer hjelpe SUPRASTIN, CLARITIN. Til slutt husker vi: å bruke noen stoffer bare etter rådgivning med en lege og med ekstrem forsiktighet - opp til 12 uker med graviditet. Nadezhda Zaretskaya Obstetrician-gynekolog, cms, lege av den høyeste kategorien.

Sandpapir hender. Advise betyr. Mote og skjønnhet

For første gang i denne delen av konferansen, desperat å løse problemet, kom jeg over denne delen :-) Hjelp med råd. Hva skal du gjøre med hendene? Forferdelig tørr hud i hendene, jeg kan ikke engang beskrive tilstanden til huden rundt neglene, med fingertuppene klamrer jeg ikke på stoffer, puffer på nylonbukser :-( Vanlige håndkrem som hjalp meg til å myke hendene mine, hjelper ikke. Jeg prøvde Mary Kay - Silikon Cream-Scrub-Moisturizer. Reaksjonen er null. Generelt sett er jeg.

Medisinsk kjøring. Førstehjelpsutstyr, medisiner

. Forresten er homøopatiske midler og akupunktur, der avslappende punkter er "slått på", også usikre. I alle fall, rådgiver legen ikke å selvmedisinere. - Hva skal jeg gjøre hvis sjåføren er allergisk eller trenger psykotrope medisiner til behandling? - Praktisk trygt når det gjelder innflytelse på psyken av antiallergistoffer av den siste generasjonen - claritin, zyrtek, telfast og Erius. Disse pillene anbefales å bruke til allergiske drivere. Men hvis du ikke kan gå uten psykotrope medisiner, så må det på tidspunktet for mottaket avstå å kjøre bil. I tillegg vil jeg understreke at selv beroligende urter som valerian, motherwort, peon, sitronbalsam, kan bremse motoriske og mentale reaksjoner.

Jeg tok en harmløs Tylenol en gang fra temperaturen jeg drakk. Jeg gikk.
Resultatet - krysset i krysset i rødt. : (((((
Jeg skjønte allerede da jeg kjørte forbi.

Og Tylenol var "nattetid" (natt). Dette fant jeg senere ut ved å analysere min oppførsel og finne den for hemmelig.

Hvordan vi behandlet diatese. Diater og allergier hos barn

. Hvor det viste seg at alt som er gjort av oss på råd fra andre leger så langt, er unødvendig og feil. Her, for eksempel, hvordan en fin middelaldrende kvinne reagerte på en fan av arkene med resultatene av våre analyser: "Hvorfor ga du en avføringstest for dysbakteriose? I gutten hadde han magesmerter? Allergittester? Rene eller kaste ut: Resultatene av allergitesting kan betraktes som informativ først etter 4 år gammel. Coprologi? Ikke nødvendig. Sterilitet av melk? Mamma, har du ingenting å gjøre? " Det mest slående var doktorns CV. Z: "Ditt barn har hudproblemer. Hudsykdom. Dette er huden som må behandles, ellers kan han ha astma-debut, nå er det veldig ofte." Og foreskrevet et kurs av hormonbehandling - i fire uker i en bestemt rekkefølge.

Blooming malaise: hvordan du hjelper barnet ditt med å håndtere allergi.

. Antihistaminer er kun effektive i perioden med eksacerbasjon. Men det er mulig å forberede et barn til blomstringssesongen, hvis to uker før den begynner å gjennomføre et kurs for å motta membranstabilisatorer. De har antiallergisk effekt, de frigjøres i form av dråper for øynene og spray i nesen. I tilfelle av en akutt allergisk reaksjon, bør foreldrene til allergiske barn alltid ha antihistaminer til stede, bedre enn andre generasjon: zyrtec, clararitin, Erius, etc. Men bare legen kan velge riktig stoff basert på alder, vekt og individuelle egenskaper hos barnets kropp. I tillegg kan du vaske øynene og nesen til barnet med dråper og / eller spray med havsalt (de er nå på apotek). Hvis barnet har en veldig dårlig nese, er det vanskelig å puste, du kan kaste inn vasokonstriktormedikamenter (xim.

Allergi hos gravide kvinner. Sykdommer under graviditet

Manifestasjoner av allergi hos gravide, effekten av allergi mot fosteret

Uten retten til å gjøre en feil. Barns smittsomme sykdommer

Akutt respiratoriske sykdommer er den vanligste infeksjonssykdommen i barndommen. Ofte begynner foreldre på egen hånd.

Astma og baby. Sykdommer under graviditet

. Ikke ta iodpreparater (kaliumjodid, natriumjodid). Gravide kvinner, og ikke bare astmapatienter, blir ofte plaget av kløe. Kvinner tar det av med antihistaminer. Dette gjøres best med suprastin, difenhydramin eller tavegil. Men nye medisiner terfenadin (bronal, trexil), claritin, hismanal, zyrtec bør ikke tas. Brompheniramin bør ikke tas. Alle disse stoffene brukes relativt nylig, og deres effekter under graviditeten er lite undersøkt. Spesielt forsiktig må du nærme valget av antibiotika. Levomycetinum, tetracyklin, fluorokinoloner (cyprobay, ciprolet og analoger) er kontraindisert under graviditet. Sannsynligheten for at det ufødte barnet kan ha.

Alt er til stede! (det du trenger å ha i førstehjelpsutstyret)

Ofte er det i det nye setet den kvelden, i det øyeblikket alle apotekene allerede er stengt, og før den som er på vakt for å gå, begynner de små å ha tenner, temperaturen stiger, eller en stor bump vises på pannen.

Quinckes ødem: Førstehjelp. Barnesykdommer

. Kroppen tar ham for en fiende agent (antigen) og produserer mot ham en hel hær av immunoglobuliner (IgE-antistoffer). De, som vakter, er festet til mastcellemembranen (membranen) med en palisade. Disse antistoffene har en god og, viktigst, bestemt minne: de husker tydelig hva deres antigen ser ut. Hvis allergenet kommer inn i en annen gang, binder den til IgE-antistoffet på overflaten av mastcellen, noe som fører til ødeleggelse med frigjøring av histamin. Det vil si at angioødem (som enhver annen allergisk reaksjon) utvikler seg når antigenet gjentas. Med en ikke-allergisk reaksjon (som forekommer hos babyer mye oftere) deg.

Matallergi hos spedbarn. Matallergi hos barn under ett år

Symptomer på matallergi. Årsaker til matallergi hos barn. Diagnose og behandling av allergier. Anbefalinger for ammende mødre

Hvis du er bitt. Hjelp med insektbitt, slanger, dyr.

. Dette må gjøres ved "farlig" lokalisering av bitt (ansikt og spesielt munnhulen). I milde tilfeller av allergiske reaksjoner er det også tilstrekkelig å ta et antihistamin inne. Claritin er gitt i 1 tablett (10 mg) eller 2 ts. sirup til barn som veier over 30 kg og voksne, 0,5 tabletter (5 mg) eller 1 ts. sirup til barn eldre enn 2 år som veier opptil 30 kg, 0,5 ts. sirup til barn opptil 2 år. Legemidlet tas en gang om dagen. Tavegil er foreskrevet for voksne og barn over 12 år på 1 tablett (1 mg), for barn 6-12 år - for 0,5-1 tablett, for barn 3-6 år - for 0,5 tablett 2 ganger daglig. Med alvorlige allergiske reaksjoner (spredning.

Narkotikaproblem. Hvordan bli behandlet ammende mamma?

. Årsak muskelhypotoni, nedsatt funksjon av hjertet, nyrer. Hormoner androgener brukes i noen gynekologiske sykdommer. De reduserer amming, forårsaker virilisering av jenter (utvikling av mannlig type), tidlig sexuell utvikling av gutter. Prevensjonsmidler som inneholder østrogener, forårsaker redusert laktasjon. Alkohol (i form av tinkturer eller deler av stoffet) trenger godt inn i morsmelken. Forårsaker et brudd på utviklingen av sentralnervesystemet (CNS), døsighet, svakhet, vekstnedbrytning. Nedenfor er en oppsummering av stoffgruppene. Gitt at svært få tilstrekkelige studier har blitt utført, kan informasjon om mange legemidler være motstridende. Anbefalinger på grupper av legemidler til amming An.

Suprastin, tavegil eller clararitin? Barn fra fødsel til ett år

at det er bedre å ha i hjemmets førstehjelpsutstyr til en liten baby - suprastin, tavegin eller clararitin (sirup).

Antihistamin for ammende mødre. ammer

Det var aldri en allergi, og så ble noen slags smuss angrepet direkte ((((hva kan jeg drikke? Jeg kan ikke stå lenger.. hodet mitt klør så mye (((

Jeg begynte å ha problemer med hodebunnen. Legen sa at dette kan skyldes det faktum at mye kalsium går inn i melken. Calcid anbefales 1 t. 3 r per dag i 10 dager - 3 måneder. og viardo - hvetekimolje - 1 kapsel per dag i 10 dager - en gang hver 2. måned. kjøpt i dag

Bare i går snakket jeg med barnelege om dette (min forverring forventes i juli). Hun sa at av antihistaminerne narkotika Suprastin og Tavegil er tillatt for HB. Den samme Maria Malyarskaya sa en gang til meg. Bare jeg er søvnløs av disse legemidlene, men hva skal jeg gjøre? Kanskje satt sammen med moren min til å sove.

Askepott. Barns medisin

Fortell meg, hva som helst av antihistaminer å ta med deg til sjøen fra allergier mot solen, hva passer for en voksen og et barn. alt var kløe, brennende og kløe. Kanskje er det narkotika som bedre hjelper spesielt med en slik allergi? Takk :))

Diazolin. Jeg trenger råd.. Barnemedisin

Foreskrevet behandling (nesten sår hals) - antibiotika, diazalin, etc. Er diazolin fornuftig å bli erstattet av noe annet? På en eller annen måte gjør han ikke "varm sjelen" til meg :-( Et barn er 9,5 år gammel.

For Mer Informasjon Om Typer Allergier